Üsküdar’ı Kaptıran AKP’de Aranan Belediyeye Ulaşılamıyor

Halk Akademi’den Can Tan’ın haberine göre Henüz mazbatasını almayan CHP’li Sinem Dedetaş %49,90 oy alarak 1984 yılından beri ilk defa CHP’li Üsküdar Belediye Başkanı oldu. Üsküdar Belediyesi’nde yaşanan aksaklık ardından bir vatandaşın sosyal medyada paylaştığı video gündem oldu. Üsküdar Belediyesi’nde çalışan personeller görevlerinin başına gitmedi. Videoda, talep noktasında yardımcı olacak bir yetkilinin bulunmaması ve sorunların çözümünde yaşanan aksaklıklar net bir şekilde görüldü.

“AKP KAZANSAYDI BÖYLE Mİ OLACAKTI?”

Üsküdar CHP Belediye Meclis Üyesi Tahsin Epli “Üsküdar halkımız 31 mart’ta bir seçim yaptı, bu seçim doğrultusunda Üsküdar’da Partimizi iktidar yaptı ve Sinem Dedetaş’ı Belediye Başkanı seçtiler.” dedi. Dün yaşanan Hizmet eksikliği ile ilgili personelin bir çoğunun sandıklarda görevli olduklarını ve idari izinli olduğunu öne süren Epli “Edindiğimiz bilgilere göre personelin çoğu sandıklarda görev almış ve idari izinli olarak o gün belediye binasında bulunmamışlar. Demokrasi süreçlerinde sandıklarımız elbette önemli ancak idari kadronun hizmeti sekteğe uğratmaması daha da önemli. AKP kazansaydı böyle mi olacaktı?” sözleriyle Üsküdar halkına yapılacak her bir hak ve hizmetlerin takipçisi olacaklarını belirtti.

“ÜSKÜDAR HALKI İÇİN HER SÜRECİN TAKİPÇİSİYİZ”

Tahsin Epli, Belediye hizmetlerinin aksamaması noktasında Başkan Sinem Dedetaş ve CHP Üsküdar ilçe başkanı İbrahim Çağlar Atalar, Üsküdar halkının hakları ve hizmet eksikliğinin yaşanmaması için takipte olduklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x